מערכות כיבוי אש

מערכות כיבוי אש הן מערכות משוכללות שיכולות להציל חיים בזמן אמת. כאשר פורצת שריפה בבניין מגורים או בתוך משרד, יש צורך לפעול בדחיפות כדי להוציא את כל השוהים אל מחוץ למבנה. ניתן לבצע זאת בקלות רבה יותר על ידי מערכת משוכללת שמציעה חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ תוכלו לדעת מתי פורצת שריפה בבניין ולפעול בהתאם. כמו כן, החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים המשמשים להגנה מפני האש: כיבוי אוטומטי באמצעות מנדפים, מערכת ספרינקלרים, מטפי כיבוי איכותיים ועוד.

מערכות כיבוי אש המכריזות על פרוץ השריפה

המערכות שנועדו לכיבוי אש כוללות מגוון רחב של רכיבים. אלה כמה מהנפוצים שבהם:

 • גלאי עשן – כל מערכת המיועדת לכיבוי אש כוללת גלאי עשן. למערכת המשוכללת יש חיישנים מיוחדים הרגישים לעשן, וכאשר הם חשים בו, הם מודיעים על כך לכל השוהים בבניין באמצעות צפירות רמות או מערכות כריזה.
 • מערכות כריזה – כשפורצת אש, כולם צריכים לדעת על כך. חברה מקצועית מציעה מערכת כיבוי אש מלאה הכוללת רמקולים, מערכות כריזה וצופרים.
 • מערכות ויזואליות – מעבר למערכות השמע שצריכות להיות מותקנות בכל בניין, קיימות גם מערכות ויזואליות כמו נוריות או פנסים מהבהבים (מתאימים במיוחד לאנשים שיש להם בעיות בשמיעה). נוסף על כך, את הנוריות מומלץ להתקין קרוב ליציאה, כך שבזמן אמת, כשהבניין כולו מכוסה בעשן, יוכלו השוהים הבניין להימלט בזמן.

מערכות כיבוי אש – שלבי התקנת המערכת

על פי החוק, חובה להתקין מערכות כיבוי אש בבניינים. התקנה זו מתבצעת באמצעות כמה שלבים. ראשית, המתקינים המקצועיים בוחנים את השטח. הם באים למקום שבו יש צורך להתקין את מערכות הכיבוי ובודקים אותו. בשלב השני מבצעים תכנון כללי שבו ימוקמו מערכות לגילוי עשן ואש. לאחר מכן מתבצעת התאמה והתקנה של המערכות על פי התקן הנהוג בישראל. לסיום, המערכת מוכנה, וכעת יכול הלקוח לקבל שירותי תמיכה במקרים שבהם יש בעיה.

ככלל, התקנת מערכות משוכללות לכיבוי אש אינה עניין של מה בכך. אם אתם מעוניינים להתקין מערכות אלה, חשוב לפנות לחברה מקצועית ואמינה המספקת ציוד איכותי. משום כך, מומלץ לבדוק כמה חברות באתרי האינטרנט ואף לשאול לדעתם של מכרים וקרובים.

חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ הנה חברה מובילה בתחום מערכות כיבוי אש. החברה מספקת שירותי התקנה ותחזוקה של מערכות גילוי אש, מערכות כיבוי אש ומערכות ספרינקלרים למוסדות פרטיים ועסקים. כמו כן, הציוד עובר אישורים קפדניים ובדיקות מקיפות של מכון התקנים ועובדי החברה עוברים הכשרות מקצועיות והשתלמויות מטעם מכון התקנים.

מדוע חשוב שיהיו מערכות כיבוי אש במבנה ?

לצערנו הרב שריפות קורות מדי יום, לא רק בשדות או במקומות החשופים לשמש החמה, אלא גם בתוך מבנים שונים: החל מבתי מגורים, דרך בנייני משרדים ועד בתי עסק שונים. בכל בניין כזה וכן בכל משרד/קומה יש הצורך בציוד לכיבוי אש כדי לספק מענה חירום מידי במקרה של שריפה. ציוד איכותי שעומד בכל התקנים הנדרשים יכול להיות מציל חיים ואף לעזור להציל רכוש וחיים של אחרים ולעכב את התפשטות השריפה עד הגעת הכבאים למקום.

מה כולל ציוד לכיבוי אש ?

ישנם ציוד לכיבוי אש שחייב שיהיו בכל בניין. ישנם מקומות מסוימים המחייבים על פי תקני בטיחות שיהיו בהם חלק מהכלים הללו לפחות כמו למשל חנויות בקניון, בתי עסק במתחם עסקים מרכזי, מפעלים, משרדים בתוך בניין משרדים וכד'.

 • גלגלי כיבוי – גלגלים כאלה הנם צינורות המגולגלים שיכולים להתפרס למרחק ולספק זרם מים חזק שיכול לסייע בכיבוי שריפה או לסייע בעצירת ההתפשטות שלה. אלה מצויים במקומות רבים, החל מקניונים, מוסדות לימוד, מוסדות ציבוריים ואפילו בנייני מגורים.
 • מטפים לכיבוי אש – מטפים הנם מצרך חשוב בכל בית, בית עסק, מפעל ועוד. הם אינם תופסים הרבה מקום ויכולים לסייע מאוד במקרה של שריפה. אלה עובדים על גז, אבקה או קצף ויכולים להגיע באחד משני הגדלים העיקריים: 3 ו-6 קילו. חלק מהם יידרשו החלפה או מילוי אחת לכמה שנים בהתאם לסוג המטרף.
 • צינורות כיבוי – צינורות אלו מחוברים לרוב אל ברז כיבוי בבניין ויכולים לסייע רבות להשתלטות על שריפה. בנוסף, הם משמשים גם כבאים במידת הצורך.

לקרוא למכבי אש או לכבות בעצמנו ?

לפרטים נוספים והזמנת מערכות כיבוי אש לבית, לחנות או למשרד שלכם צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם את השירות הטוב ביותר לצד הציוד האיכותי ביותר.

אתם יכולים יום אחד למצוא את עצמכם ביום עבודה שגרתי במשרד ובין רגע מתגלה לעיניכם מחזה סוריאליסטי ומפחיד- החלל שמסביבכם מתמלא עשן ואתם מוצאים את עצמכם במרכזה של שריפה מסכנת חיים. זוהי סיטואציה מוכרת אשר התרחשה בחייהם של אנשים רבים, ובמקרים רבים רק בזכות נס הם ניצלו ויצאו החוצה ללא פגע. בדיוק מסיבה זו בשנים האחרונות הולכת וגוברת הדרישה להתקין מערכות כיבוי אש שונות ומגוונות בכל משרד ובית עסק. רק כך אתם יכולים להבטיח שתהיה תגובה נאותה, במהירות האפשרית לכל אירוע של שריפה.

אילו סוגים של מערכות כיבוי אש קיימים כיום ?

כיום קיימות כמה וכמה מערכות כיבוי אש שמתאימות לכל מיקום ולכל צורך אפשרי:

 1. מים – אלו מערכות כיבוי אש הבסיסיות ביותר אשר עבדו באופן מסורתי לכיבוי שריפה במשך אלפי שנים. אולם כיום במערכות כיבוי אש טכנולוגיות על בסיס מים, ניתן לקבל ביצועים מדויקים יותר אשר נותנים מענה באופן אוטומטי בכל מקרה שריפה.
 2. גז – במידה ואתם רוצים לשמור על ציוד טכנולוגי רגיש למים בטוח גם בזמן שריפה, אתם יכולים להתקין מערכות כיבוי אש בגז שלא יפגעו במוצרים הרגישים שלכם.
 3. ספרינקלרים – השימוש בספרינקלרים נפוץ מאוד כיום בכל חלל פרטי או ציבורי. הספרינקלרים ממוקמים בתקרה ומשחררים באופן אוטומטי כמויות גדולות מאוד שלמים שיכולות לכבות שריפות בדרגות שונות.
 4. מנדפים – בחללי מטבחים מקצועיים אפשר להתקין מערכות כיבוי במנדפים אשר כל תפקידם הוא לסנן את האוויר בתוך החדר במקרה של שריפה ולהוציא את העשן החוצה. כך אתם יכולים להגן על המטבח ולמצוא את מקור האש המדויק מבלי לבזבז כמויות גדולות של מים ובצורה מהירה מאוד עם מינימום נפגעים.
 5. מטפים – כאשר אתם נמצאים בחלל גדול אתם יכולים למקם בנקודות אסטרטגיות בחדר מטפים אשר מכילים חומרי כיבוי מיוחדים מה יכולים לתת מענה לשריפות שפורצות בפינות הכי חשוכות של כל מבנה. עוד טרם הגעתם של צוותי הכיבוי, אתם תוכלו למגר את השריפה לבדכם.

מערכות כיבוי אש – התאמה של אמצעי כיבוי לכל סביבה

כאשר אתם רוצים לבחור מערכות כיבוי אש לחלל המשרד החדש שלכם, אתם חייבים להבין מה הם הצרכים האפשריים ואיך אתם עונים עליהם בצורה הטובה ביותר. בעזרתה של חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ ניתן לשלב כמה מערכות כיבוי אש ביחד ולקבל שכבת הגנה מושלמת שתציל אתכם במקרה שריפה.

מערכות כיבוי אש אוטומטיות

מערכות כיבוי אש אוטומטיות, שקיימות בכל מבנה מסחרי או מוסדי ושכולנו מכירים, הן מערכת המתזים או הספרינקלרים. מערכות אלה הן בעצם סדרה של צינורות שבהם מצויים מים בלחץ קבוע. בצינורות יש פתחים האטומים בזכוכית. ברגע שהטמפרטורה בחלל עולה על סף מסוים הזכוכית נשברת והמים יוצאים בלחץ בצורת מניפה וניתזים על מוקד השריפה. זקוקים למערכות איכותיות לכיבוי אש? חשובה לכם איכותן הגבוהה של המערכות והתאמתן אל המקום בצורה הטובה ביותר? אם כן, חברת ימ.מ גילוי וכיבוי אש היא הכתובת המתאימה לפנות אליה.

מערכות כיבוי אש אוטומטיות – שלושת המערכות האוטומטיות המומלצות ביותר

 1. ספרינקלרים  – זו מערכת בסיסית המבוססת על פריסת מתזים. מטרתה של המערכת למנוע התפשטות אש באופן אוטומטי וללא צורך במעורבות יד אדם. מערכת ספרינקלרים מסוגלת לכבות שריפות קטנות וגדולות. המערכת מתיזה מים או חומר אחר ובנויה מרשת של צינורות המספקת כיסוי לכל חלק הבניין.
 2. מערכות כיבוי בגז  – אלו מערכות המיועדות בעיקר להגנה על ציוד. הן לא עושות שימוש במים אלא מפזרות גז שחונק את החמצן הפעיל בתוך האש. היתרון של מערכות כיבוי בגז הוא מניעת נזק הנגרם לציוד כתוצאה מהכיבוי במים. מערכות אלו מומלצות להתקנה בחדרי תקשורת, מחשבים וארכיונים המכילים ספרים ומסמכים.
 3. מערכות יניקה –  אלו מערכות גילוי עשן. הן מומלצות עבור אתרים ספציפיים כגון חדרי מתח גבוה, מעבדות אלקטרוניקה וגם מעבדות לגלים אלקטרומגנטיים שבהם לא ניתן להכניס רכיבים חשמליים. מערכות גילוי אש ועשן מסוג כזה עוברות בדיקות יסודיות ומותקנות על ידי אנשי מקצוע. הן משפרות את רמת הביטחון בתוך המבנה ומונעות נזקים בלתי הפיכים לציוד ולרכוש.

כיצד ניתן לבחור במערכת המתאימה ביותר ?

הבחירה במערכת כיבוי אוטומטית המתאימה לכם וההתקנה שלה אינן משימות פשוטות. חשוב לבחור בחברה בעלת ניסיון רב בתחום שתוכל לייעץ לכם לגבי המערכת המתאימה לחלל שבו אתם רוצים להתקינה, וכן שתהיה בעלת הידע להתקין את המערכת בצורה בטוחה ואפקטיבית.

מערכות כיבוי אש אוטומטיות יכולות להציל את חייכם, וברגעים אלו של כיבוי השריפה תבינו שכל שקל ששילמתם עבורו היה שווה. באיזה מערכת כדאי לי לבחור? איפה אפשר לקנות את הציוד הזה? התשובה היא אצל חברות גילוי אש שמתעסקות בתחום. חברות אלו יכולות לספק לכם מערכות גילוי וכיבוי אש מתקדמות. אנו בחברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש כאן כדי לעזור לכם להיות מוגנים יותר. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.

שאלות תשובות

אילו מערכות כיבוי אש קיימות ?

קיים מגוון רחב של מערכות לכיבוי אש – מערכות התרעה כגון מערכות כריזה וגלאי עשן, מערכות כיבוי כגון מערכת מתזים ועד לציוד לכיבוי אש הכולל למשל מטפים, גלגלי כיבוי ועוד. צרו קשר למידע מקצועי ופרטים נוספים עם חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש.

מדוע לפנות לחברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש ?

אם אתם מחפשים אחר חברה מקצועית ומוסמכת בתחום בטיחות אש שתתקין עבורכם מערכות כיבוי אש בצורה הטובה והאיכותית ביותר – חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש היא הפיתרון המושלם עבורכם. החברה בעלת ניסיון רב בתחום המספקת פתרונות יצירתיים לכל לקוח ולקוח בהתאם לדרישות ולתקנות המחמירות ביותר בתקן הישראלי.

איך ליצור איתנו קשר ?

 

השירות ניתן בכל רחבי הארץ, לייעוץ חינם חייגו – 077-4201204

י.מ.מ גילוי אש בע"מ – חושבים אחרת

 כל הזכויות שמורות לחברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ

השאירו פרטים:

מתזים

מוצרי כיבוי לבית ולגינה

מתזים ממלאים תפקיד מכריע בבטיחות האש עבור עסקים, ומספקים תגובה מיידית לכיבוי שריפות ולהגנה על נפש ועל רכוש. מערכות כאלה מורכבת מצינורות וראשים, שנועדו לזהות

קרא עוד »
מטף כיבוי אש

מטף כיבוי אש

מטפים הם מכשירים ניידים המשמשים לכיבוי שריפות קטנות או לצמצום הרס שלהן לפני הגעת הכבאים למקום. אלה נשמרים בהישג יד במקומות, כלומר בבניינים, במפעלים, מקומות

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר