מערכות ספרינקלרים

  חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ מציעה מערכות ספרינקלרים משוכללות למגוון רחב של מוסדות ועסקים: קיבוצים, מועצות אזוריות ותעשיות שונות. החברה פועלת לפי התקן הישראלי ומתקינה מערכות משוכללות המשמשות כהגנה מפני שריפה ומפני הפגעים של העשן. כך שבנוסף למערכות הספרינקלרים מציעה החברה ציוד לכיבוי אש, מערכות משוכללות שיכולות להתריע בפני הימצאות של עשן או אש בסביבה, מערכות כריזה וכן כיבוי באופן אוטומטי בעזרת מנדפים משוכללים.

דברים שכדאי לדעת על מערכות ספרינקלרים

חושבים להתקין מערכות ספרינקלרים בבית או בבית העסק החדש שלכם? הגיע הזמן לדעת עליהם כמה דברים:

  • מכבים במהירות – הספרינקלרים פועלים במהירות, כך שאם הם חשים בשריפה במטבח הבית או המשרד, הם ממהרים לכבות אותה. לשם כך, הם מבחינים בעלייה הקיצונית של הטמפרטורה ופועלים בהתאם. הספרינקלרים יכולים לפעול גם כשאיש אינו נמצא בבית ולמנוע פגיעה ברכוש או בבעלי החיים שנשארו נעולים בתוך המבנה.
  • חובה להתקין – ישנם מקומות שבהם חובה להתקין ספרינקלרים. מדובר פעמים רבות במקומות שבהם יש אנשים רבים כמו חניונים או קניונים. במקומות אלה ואחרים השימוש בספרינקלרים הוא קריטי במקרה של שריפה.
  • יותר ממערכת התראה – בניגוד לאזעקה הרגילה או למערכת כריזה לשעת חירום, הספרינקלרים לא רק מדברים, אלא גם פועלים. משום כך, מדובר במערכת אזעקה המתחילה להתיז מים במטרה לכבות את השריפה שפרצה.
  • לא רק בארץ – הספרינקלרים הפכו להתקנת חובה בבתים פרטיים בארצות הברית עוד ב-2005. מערכות אלה הוכיחו את עצמן כיעילות מפני שריפות.
  • פעולה מידית – הספרינקלרים נכונים לפעולה מידית בזכות שיטת ההתקנה שלהם – הם מחוברים לצינורות המים, ואילו מים אלה מצויים בצינורות בכל עת.

מערכות ספרינקלרים – מתאימים את המערכת לסוג העסק

צוות מקצועי ומיומן יודע להתאים מערכות ספרינקלרים לסוג העסק. ספרינקלרים מאסיביים פחות יכולים להתאים למשרד, ואילו ספרינקלרים מאסיביים יותר יתאימו לחניונים ותעשיות. על כך פנים, לפני שהצוות המקצועי ניגש להתקנה הוא בוחן את השטח, בודק את כל הנקודות בתוך המבנה ורק לאחר מכן מתכנן את מיקומם של הספרינקלרים. כדי לדעת להתקין את מתזי הפלא האלה יש צורך לעבור הכשרה מיוחדת ולקבל הסמכה בתחום.

התקנת מערכות ספרינקלרים – חובה בכל עסק

מערכות ספרינקלרים הינן מערכות כיבוי אש מתקדמות אותן יש להתקין בבתי עסק ובמבנים שונים. החל מחניונים, קניונים, אזורי תעשייה, מפעלים, חנויות, משרדים ובתי עסק שונים – המתזים נחשבים לאחת המערכות הפופולריות והיעילות ביותר לכיבוי שריפות. מעוניינים גם אתם בפתרון מומלץ זה? חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש מציעה לכם התקנה של מערכת ספרינקלרים מתקדמת בעלת תו תקן ובהתקנה מקצועית על ידי צוות שירות מקצועי בעל כל ההכשרות הנדרשות.

יתרונותיהן של מערכות ספרינקלרים:

  • מענה מהיר – מערכות ספרינקלרים מספקות מענה מהיר ואיכותי למקרה של שריפה. הגלאים מגלים את השריפה בשלביה המוקדמים והמתזים מתחילים לפעול. במערכת זו יש מים בצינורות המותקנים ועל כן מים אלה תמיד זמינים לצרכי כיבוי והרגעת האש. גם במידה וזו אינה מכבה את השריפה לגמרי אין ספק כי היא מונעת ממנה את ההתרחבות עד הגעת מכבי האש למקום מה שמאפשר השתלטות מהירה על המצב.
  • הצלת חיים – מערכת זו מצילה חיים לא רק בארץ אלא בכל העולם. כמו כן, היא מסייעת בהצלת חייהם של בני אדם כמו גם בעלי חיים התקועים בבית.
  • חובה בארה"ב – בשל יעילות השיטה החלו חובה על התקנה של מערכות ספרינקלרים בבתים באזורים רבים בארה"ב. כמו כן, מערכות אלה הינן חובה בבתי עסק בישראל במרבית מתחמי העסקים הקיימים.

מערכות ספרינקלרים נועדו לכיבוי אש אוטומטית במבנים בהם הם קיימים. מדובר על עסקים בעלי אולמות, חדרים וחללים אשר נדרשים לכך על פי החוק. לרוב, הם פועלים בסביבה מסוכנת להתלקחות אש או שמסתובב  בהם קהל גדול החייב לשהות ביטחון מקסימאלי. תכנונן והקמתן נעשה על ידי מומחים לנושא. חברת "י.מ.מ גילוי וכיבוי אש" פועלת בתחום וניתן לקבל ממנה מידע מקיף.

מערכות ספרינקלרים – תקניות ואיכותיות

מערכות ספרינקלרים חייבות להיות תקניות על מנת שתפעלנה היטב בעת הצורך. יותר מכך, הן חייבות לעבור ביקורת ותחזוקה שוטפת. מדובר על מערכות מורכבות הכוללות גלאי עשן ושריפות ובנוסף, ספרינקלרים המופעלים אוטומטית. הגלאים מצליחים לזהות את מקורות האש והעשן החריגים כמו גם את החום והלהבה באמצעות החיישנים שמותקנים בהם. יש הפועלים על קרני לייזר, על יניקת עשן ועל טכנולוגיות ייחודיות אחרות. עם גילוי החשד נכנסים הספרינקלרים לפעולה. בכל אחד קיים נוזל היכול לזהות טמפרטורה הגבוהה מ 68 מעלות צלסיוס. או אז הוא יוצר לחץ על הזגוגיות המתנפצות במיידית. עכשיו מתחילים המתיזים להזרים את סילוני המים. הם מחוברים לצנרת המסוגלת לייצר לחץ מים גבוה. המים מגיעים מהמערכת החיצונית של הרשות המקומית.

פעולה משולבת

המתיזים מותקנים גבוה ומסוגלים לכסות שטח רב. הם אף מותקנים במרחק מדוד אחד מהשני כדי לתת כיסוי מושלם לכל החלל הרגיש לדליקות. פעולה זריזה כזאת עשויה לכבות את הדליקה מיד כשהיא מתפתחת ולא לאפשר לה להתפרץ. המערכות המתקדמות מסוגלות אף לנתק את זרם החשמל, להתקשר ישירות למוקד הבקרה של מערכת כיבוי והצלה, לקצין הביטחון של העסק, לבעליו ולכל מי שרשום בה. מניעת דליקות תורמת ישירות למניעת הוצאות אדירות ולפגיעה בנפש ובחיים.

שירות מקצועי

חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש הינה בעלת מוניטין רב ומומלץ לפנות אליה לקבלת שירות מקיף. הוא כולל ייעוץ, תמיכה, הכנת תוכניות למערכות אלו והתקנתן, ייצוג לקבלת אישור בטיחות מול הרשות לכבאות והצלה, ליווי כללי, פיקוח, הדרכה ועוד. מנהלי החברה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים עקב מתן שירות מקצועי עם יחס אישי ללקוחות מגוונים לאורך השנים.

האם כדאי להתקין מערכות ספרינקלרים גם בבית ?

אומנם בבית העסק מדובר בחובה אולם בבית זוהי אחראיות שלכם בלבד. עד כמה אתם רוצים לאבטח את הבית שלכם מפני שריפה? האם יש לכם ילדים או בעלי חיים שנשארים לעתים לבד בבית? אנו סבורים ובטוחים שאתם רוצים להגן עליהם בכל דרך ועל כן התקנה חד פעמית של המערכות הללו ובדיקה תקופתית בזמן סביר תסייע רבות בזמן אמת.

ישנם תקנים מסוימים שבהם המערכות צריכות לעמוד כדי להיות מתאימות לבתי עסק מסוגים שונים. בהתאם לגודל המבנה שבו יושב העסק וצורת המבנה, כך הצוות המקצועי שלנו ייבחן את מיקום המערכות, כמות הצינורות והמתזים הנדרשים ועוד. לפרטים נוספים והזמנת שירות התקנת מערכות ספרינקלרים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לרשותכם.

אם בעבר הלא כל כך רחוק, כל פעם שהתפרצה שריפה היה עליכם ליצור קשר עם שירותי הכבאות או לסכן את חייכם בשעה שאתם מנסים להתמודד עם סכנות האש בכוחות עצמכם, הרי שכיום הדברים שונים מהותית ומאפשרים לכם לתקין מערכות כיבוי אש יעילות במיוחד. על ידי התקנה של מערכות ספרינקלרים מקצועיות אתם יכולים להביא למצב בו שריפה בחניון או בחלל משרדי גדול לא תביא לאסון עם פציעות קשות ופגיעות בנפש. בעזרת מערכות הכיבוי הללו ניתן לצאת מהבניין בצורה בטוחה ולהזמין את מכבי האש על מנת שיבואו לעזור בכיבוי הסופי של השריפה. צרו קשר עם חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש ובחרו במערכות המשוכללות והיעילות ביותר לשמירה על הבטיחות שלכם.

כיצד עובדות מערכות ספרינקלרים ?

מערכות ספרינקלרים, או בשמה העברי מתזי מים, ממוקמות בתוך המבנים כחלק ממערכות הגילוי והכיבוי הכלליות בבניין. מערכות  ספרינקלרים מתוכננות בצורה כזו שאם הטמפרטורה בתוך המבנה עולה על הטמפרטורה הגבוהה, המערכת משחררת באופן אוטומטי זרם מים קבוע. בתוך מערכת הספרינקלרים יש נוזל, רגיש לחום אשר בטמפרטורה של 68 מעלות גורם לקופסה המאכלסת אותו להתפוצץ ולפתוח את ברז המים לטובת כיבוי האש.  מערכות המים הללו מחוברות באופן אוטומטי לקו מים ראשי ( כמו למשל קו מים עירוני), והן דורשות לחץ מים גבוה על מנת לספק את הסחורה ולאפשר כיבוי מהיר מאוד של כל שריפה בתוך חלל הפנים שלכם.

על פי רוב מתקינים מערכות ספרינקלרים על התקרה במבנה, בכדי לתת כיסוי מושלם לכל חלל החדר פיזור אחיד של המים כדי למגר את השריפה במהירות האפשרית ותוך מינימום נזקים לכל מי שנמצא בחדרי המבנה השונים. מערכות ספרינקלרים עובדות בצורה עצמאית ולא צריכות לקבל סיוע או תחזוקה באופן קבוע.

עובדים על פי התקנות שבחוק

החוק הישראלי דורש התקנה של ספרינקלרים בשל העובדה שמערכת זו מקטינה את הסכנה במצבי שריפה. הדרישה מבעלי העסקים כיום היא להתקין מערכות ספרינקלרים על מנת לקבל רישיון עסק כך שאין לבעלי העסקים מקום לשיקול דעת עצמאי והם חייבים לבצע את ההתקנה על מנת לפתוח את העסק שלהם בצורה חוקית, כמו גם לשמור על הלקוחות שלכם בריאים ושלמים.

תכנון מערכות ספרינקלרים

תכנון מערכות ספרינקלרים היא משימה לא פשוטה. זאת מהסיבה שחשוב לזכור שישנן תקנות ברורות מאוד, כאשר מוגדרים מבנים ספציפיים ועסקים שבהם מערכות גילוי וכיבוי אש הן חיוניות. בנוסף, התקנות גם מגדירות איך יש לבצע את ההתקנה. אם כן, כשאתם בוחרים חברה מקצועית לצורך התקנת המערכת, חשוב לוודא שיש לה את הידע ואת הניסיון בתכנון והתקנת ספרינקלרים, וכן שהיא פועלת על פי כל התקנים המחמירים והרלוונטיים. חברת ימ.מ גילוי וכיבוי אש היא החברה המומלצת ביותר עבורכם.

תכנון מערכות ספרינקלרים – מה כוללת עבדת התכנון ?

מערכת הספרינקלרים מתוכננת כך שכאשר הטמפרטורות יגיעו לסף מסוים (מכוונן על ידי המתקין), באופן מיידי יתפרצו מים מתוך המערכת וימנעו את התפשטות האש. המנגנון שמפעיל את המתזים הוא מנגנון הפועל לרוב על ידי התרחבות של אמפולה מלאה בחומר כימי רגיש לחום. החומר שבתוך האמפולה סגור בשסתום.

כאשר הטמפרטורות בסביבה עולות, החומר מתרחב, מנפץ את השסתום וכך כל המים שבצינור פורצים החוצה בלחץ מים חזק ומותזים על מקור השריפה. כאשר כוחות הכיבוי מגיעים למבנה, הם מכבים את זרם המים הראשי, וע"י כך גם את מערכת הספרינקלרים.

מערכת הספרינקלרים היא מערכת עצמאית שאינה תלויה בהפעלת אדם, היא פועלת אך ורק במקום בו התפרצה השריפה (כלומר, הספרינקלרים פועלים באופן נקודתי אך ורק במקום בו פרצה האש), מתאימה את עצמה לעוצמת הדליקה, והיתרון הגדול ביותר שלה הוא העובדה שהיא מונעת מהשריפה להתפשט ברגע בו זוהתה, וע"י כך מצילה חיי אדם ורכוש. צינורות מערכת הספרינקלרים לרוב מלאים מים באופן תמידי, ולכן יכולים להגיב באופן מידי לשינויי טמפרטורה שהוגדרו.

כיום, הדרישה להקמת מערכת ספרינקלרים בבניין הולכת וגוברת מצד רשות הכבאות הארצית לכל עסק חדש ולבנייני מגורים מעל 8 קומות, בנוסף לפרויקטים של תמ"א 38 שמחויבים במיגון אש לבניין ולדירות חדשות לפי תקנות הרשות הארצית לכבאות.

לא מתפשרים ובוחרים בבטיחות מרבית

מערכות ספרינקלרים הינן חיוניות בכל מקום. שריפה יכולה לפרוץ ללא כל התרעה מוקדמת, בלי סיבה הנראית לעין ודווקא בזמן שאתם נמצאים רחוק מהמשרד או מהבית. אז נכון, ככל שנדע למנוע את השריפה נוכל להגן על כל מה שיקר לנו. מערכות אלו חשובות מאוד לעסקים שונים, זאת בדגש על מטבחים מוסדיים ותעשייתיים. חברת ימ.מ גילוי וכיבוי אש מספקת מגוון שירותים ופתרונות מקצועיים תוך שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם, עמידה בתקן ישראלי ובתקן בינלאומי לבטיחות. מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנו נשמח לענות לכם על כל שאלה.

שאלות תשובות

מה זה מערכת ספרינקלרים ?

"מערכת ספרינקלרים" בשפה המקצועית היא למעשה מערכת לכיבוי אש הבנויה כרשת ממתזים וצינורות מים שמטרתה למנוע התפשטות של אש וכיבוי מוקדם של שריפות שפרצו בבניין.

האם יש כמה סוגים של ספרינקלרים ?

קיימים מגוון סוגים של ספרינקלרים, כאשר כל אחד עונה על דרישות מסוימות וכן ישנו הבדל גם בנראות שלהם. מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי מומחה בנושא טרם התקנת ספרינקלרים בבית או בעסק.

אם ברצוני להתקין מערכת ספרינקלרים לאן כדאי לפנות ?

חברת י.מ.מ גילוי וכיבוי אש הינה חברה מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום מערכות כיבוי אש, ומספקת שירותיה בהתקנה והרכבה של מערכות ספרינקלרים במגזר הציבורי והפרטי כאחד. 

השירות ניתן בכל רחבי הארץ, לייעוץ חינם חייגו – 077-4201204

י.מ.מ גילוי אש בע"מ – חושבים אחרת

 כל הזכויות שמורות לחברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ

מערכות ספרינקלרים

השאירו פרטים:

מתזים

מוצרי כיבוי לבית ולגינה

מתזים ממלאים תפקיד מכריע בבטיחות האש עבור עסקים, ומספקים תגובה מיידית לכיבוי שריפות ולהגנה על נפש ועל רכוש. מערכות כאלה מורכבת מצינורות וראשים, שנועדו לזהות

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר