ספרינקלרים תקן

ספרינקלר תקן

הספרינקלרים, או מתזים בעברית, הם המערכות הקטנות המותקנות בתוך מבנים. ספרינקלרים תקן חשובים להצלת חיים, ולכן חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ דואגת להתקין אותם בהתאם לכל הכללים הנהוגים במדינת ישראל. ישנם בניינים המחייבים הקמה של ההתקנים האלה לפי החוק, כך שכאשר מתרחשת שריפה, אפשר לפעול במהירות ולנסות ולהשתלט עליה באמצעות התזת מים או כל חומר אחר שהותקן בהם. החברה מציעה התקנה מקצועית תוך עמידה בכל התקנים והעסקת אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים אשר עברו הכשרה בתחום.

ספרינקלרים תקן – היכן מתקינים אותם ?

ישנם מקומות שבהם חובה להתקין ספרינקלרים לפי חוק, ובמקומות אחרים בוחרים בעלי העסקים לעשות זאת מטעמי בטיחות. אלה כמה דוגמאות למקומות אלה:

  • חניונים – במקומות שבהם קיימים חומרים דליקים כמו בנזין ודלק, חשוב להציב ספרינקלרים. כך שבמרים של שריפה במתחם סגור כמו חניון, ניתן יהיה למנוע אסון כמו התלקחות של רכבים.
  • מרכזים מסחריים גדולים – והכוונה לקניונים או לשדרה ארוכה של חנויות. מומלץ כי בכל חנות יותקנו ספרינקלרים. מתזים אלה יוכלו להגן לא רק על הקונים והעובדים, אלא גם על הסחורה, לבל תיפגע מהשריפה.
  • מעבדות – בין אם מדובר במעבדות בית ספריות פשוטות יחסית, ובין אם מדובר במעבדות גדולות למחקרים כמו שניתן למצוא במכונים ובאוניברסיטאות, קיימת חשיבות רבה להתקנתם של מתזים טובים. זאת משום שבכל מעבדה עובדים עם חומרים כימיים מסוכנים אשר עלולים להתלקח במהירות.
  • בתי חולים – במקומות שבהם יש אנשים רבים כמו חולים וצוות רפואי, חשיבותם של ספרינקלרים אינה מוטלת בספק. כאשר קיים חשש לדלקה בתוך המבנה, פועלים הספרינקלרים במהירות, תוך שהם מונעים את התפשטותה של שריפה אשר יכולה להוות מכשול בפני הצוות הרפואי אשר אינו יכול לפנות את כל החולים בזמן.

ספרינקלרים תקן על פי כל התנאים והכללים

אחת השאלות החשובות ביותר שיש לשאול חברת בטיחות היא לגבי ספרינקלרים תקן. חברה מקצועית ומיומנת אשר יש לה ניסיון רב בתחום, תציע התקנה לפי כל התנאים והכללים הנחוצים. כך שלפני שאתם בוחרים את חברת הבטיחות, כדאי לבחון את התעודות שיש ברשותה ולוודא כי העובדים שלה עברו את כל ההכשרות הדרושות.

מחפשים בגוגל את הביטוי: ספרינקלרים תקן? הספרינקלרים נחשבים לאחת ממערכות הבטיחות המתקדמות והחשובות ביותר בכל בניין כיום. במקרה של שריפה שלא נדע, אלה יופעלו באופן מידי ויצילו חיים, ציוד ורכוש רב. גם במידה ולא יוכלו להשתלט על השריפה בעצמם הם יקלו על המצב במקום עד הגעת מכבי האש למקום. חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ תשלח איש צוות בעל הכשרה מקצועית בתחום לביצוע התקנה בטוחה של מערכת ספרינקלרים העומדת בתו התקן של מכון התקנים הישראלי.

ספרינקלרים תקן – חשוב לפעול לפי התקן:

כמו בכל דבר בחיים יש חוקים ותקנות שונים גם בכל הנוגע אל ספרינקלרים. הרי מדובר בציוד בטיחות שיכול ואמור להציל חיים. בהתאם, על הציוד המותקן במקום להיות בעל תו תקן מתאים על פי מכון התקנים וכזה המתאים גם להתקנה במבנה ובהתאם לסוג העסק. ישנם בתי עסק שבהם יש סיכון גבוה יותר להיווצרות של שריפה במקום ועל כן התקנת המערכות תהיה בעלת דרישות מחמירות יותר. מלבד הנושא החוקי הרי שגם מבחינה בטיחותית אתם רוצים לוודא שאתם מקבלים מערכת ספרינקלרים שתעבוד כמו שצריך במקרה חירום.

היכן מתקינים מערכות ספרינקלרים ?

  • במרכזים מסחריים – החל מרחובות או שדרות של חנויות ועד קניונים ומתחמים מסחריים אחרים שבהם יש חנויות רבות והצטברות גדולה של קהל. במקום זה חשוב להתקין מערכות אלו – כאשר ברוב המקומות זה אפילו בגדר חובה. אלה יכולים לשמור גם על הרכוש שלכם וגם על החיים שלכם ושל הלקוחות שלכם.
  • בתי חולים – רמת הבטיחות עולה בכל המוסדות הציבוריים, כאשר גם בחינוך וגם במרכזים הרפואיים השונים מותקנים כיום מערכות כיבוי אש – לרבות מערכות ספרינקלרים תקן גבוה ביותר.
  • חניון – בכל חניון תת קרקעי של קניון, בניין מגורים או כל חניון אחר – התקנה של מערכות מסוג זה הינה בגדר חובה ויכולה להיות הדבר היחיד שיכול להציל אנשים הנמצאים בחניון ולעזור להם לצאת משם בזמן.
  • מעבדות – מעבדות מחקר שונות ואפילו מעבדות בבתי ספר ומוסדות לימוד אקדמאיים נדרשים בהתקנת מערכות ספרינקלרים בעלות תו תקן על מנת לספק שהות בטוח יותר במקום שבו יש סיכוי גבוה יותר להתלקחות ושריפה.

לפרטים נוספים אודות מערכות אלה ועמידה בתקנים הנדרשים בבית העסק שלכם או בכל מבנה אחר שבו אתם נדרשים להתקין את המערכות הללו – אתם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

אחד הרכיבים הבסיסיים ביותר בכל מערכת כיבוי וגילוי אש שתוכלו למצוא, גם בישראל וגם במדינות שונות בעולם הוא ספרינקלר (בעברית- מתז). השימוש במערכות ספרינקלרים נפוץ כיום יותר ויותר ומטרתו לסייע בכיבוי שריפות ולהשתלט על דלקות גם כדי למזער נזקים אך גם כדי לאפשר לכוחות כיבוי האש את הזמן הנחוץ להגיע לאירוע השריפה. כיום מבחינתו של כל בעל עסק שמתקין ספרינקלרים, תקן או דרישת החוק הוא אחד המניעים המשמעותיים ביותר להתקנה של מערכות כיבוי וגילוי אש. אולם, לא בטוח שכך צריכים להיראות פני הדברים ואתם יכולים להתקין מערכות לגילוי וכיבוי אש גם בגלל התקן אבל גם בגלל שאתם מבינים את המשמעות של מערכת כיבוי האש לבטיחות אנשי הצוות שלכם בעסק וגם הקונים והמבקרים.

לפי מה בוחרים מערכת ספרינקלרים, תקן או דרישה ?

אם אתם בעלי עסקים שבוחרים מערכות ספרינקלרים תקן הוא אחד מהדברים הכי חשובים שאתם צריכים לשים עליו לב. כיום הדרישה הישראלית מחייב את כל בעל עסק להתקין ספרינקלרים בתקרת העסק שלו על מנת לקבל רישיון העסק הבסיסי, ולהתחיל לפעול בצורה חוקית.

יחד עם זאת, בעלי עסקים רבים בוחרים להתקין ספרינקלים ומתזים כחלק ממערכות בטיחות מורכבות יותר, הכוללות לעיתים מנדפים, מטפים וגם צינורות כיבוי אש. תפיסת העולם של מנהלי עסקים, בכל הנוגע לבטיחות משתנה בשנים האחרונות והם מגלים שבטיחות העובדים והלקוחות שלהם היא הדבר החשוב ביותר לטובת העסק ויש להשקיע בה משאבים רבים. כך, בהתקנה של מערכות ספרינקלרים, תקן הוא אולי חשוב אבל לא בהכרח קלף מרכזי שמניע את המנהלים לבצע פעולות בטיחות משמעותיות לקידום העסק.

ספרינקלרים תקן – מקימים עסק בטוח

כאשר אתם רוצים להקים עסק חדש, אתם משקיעים בכל הפרטים הקטנים על מנת להפוך אותו למקום המוצלח ביותר שאתם יכולים לחשוב עליו. בדיוק מסיבה זו, אין שום סיבה לוותר על מערכות ספרינקלרים מקצועיות ומתוחכמות, אשר יכולות להוות גורם משנה משחק במקרה ויש חשש לשריפה בעסק שלכם. את העובדים והלקוחות אתם לא רוצים להעמיד בסיכון, כשם שאתם לא רוצים להעמיד בסיכון גם את המוניטין שלכם כעסק מקצועי ואמין. שמרו על בטיחות מירבית וצרו קשר עם חברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ.

 

השירות ניתן בכל רחבי הארץ, לייעוץ חינם חייגו – 077-4201204

י.מ.מ גילוי אש בע"מ – חושבים אחרת

 כל הזכויות שמורות לחברת י.מ.מ גילוי אש בע"מ

השאירו פרטים:

גילוי אש

מערכות כיבוי מתקדמות

גילוי אש הוא מסוג אותם הדברים שיכולים להציל חיים. כאשר פורצת שריפה, הגילוי המוקדם שלה הוא עניין קריטי. לצורך כך קיימים נהלים של רשות הכבאות,

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר